دانلود کتاب سرگذشت عیسی مسیح
دانلود کتاب سرگذشت عیسی مسیح

نام کتاب: سرگذشت عيسي مسيح
نويسنده: يوحنا
نوع : مذهبی
تعداد صفحات: 32
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسي

درباره کتاب :
عيسي مسيح يا عيسي ناصري شخصيت مرکزي مسيحيت بزرگترين دين دنياست. در باور مسيحيان عيسي تجسم خدا در جسم انساني و آغازگر جريان مسيحيت است. او در شهر بيت ‌لحم از شهرهاي ايالت ناصره منطقه يهوديه به دنيا آمد. مسلمانان به عيسي به عنوان يک پيامبر باور دارند و برخي از ديگر مذاهب نيز او را شخصيت مهمي در نظر مي‌گيرند. کتاب آماده شده نوشته يوحنا که از حواريون است که شامل سرگذشت کلي عيسي مسيح مي شود و از ابتدا تا انتهاي زندگي او را توضيح مي دهد و همچنین به سوالات بزرگی که در ذهن ماست (درباره عیسی مسیح) پاسخ میدهد.

زمان ارسال: 6 خرداد، 1390 ادامه...
دانلود کتاب فرهنگ سخنان حضرت فاطمه زهرا (س)
دانلود کتاب فرهنگ سخنان حضرت فاطمه زهرا (س)

نام کتاب: فرهنگ سخنان حضرت فاطمه (س)
نویسنده: محمد دشتی
نوع : مذهبی
تعداد صفحات: 67
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی
حجم 1.24 مگابایت
درباره کتاب :
کتاب پیش رو کتابی است ارزشمند از گنجینه سخنان حضرت فاطمه (س) که در آن می توان حدود 213 حدیث ارزشمند از ایشان را خواند و سرلوحه کارها قرار داد. نویسنده کتاب درباره کتابش می گوید: از سالهای 65 تا 72 که کار استخراج «سخنان حضرت زهرا علیه السلام» را برای رهنومنی بانوان مسلمان که در جستجوی الگوی کامل زندگی بودند، آغاز کردیم، و گوهر های درخشنده ی کوثر قرآن را از لا به لای صدها کتاب گرد می آوردیم، و گل های همیشه معطر بوستان فاطمی را می بوئیدیم. نمي دانستيم كه عطر كلمات بزرگ بانوي جهانيان در فرصت كوتاهي جان و جهان را اين گونه معطر م يسازد،و با اين سرعت از مرزهاي خاكي ما م يگذرد و همه ي مرزها را در م ينوردد، و نسيم دل انگيز آن در فضاي دورترين كشورهاي اسلامي وزيدن آغاز كرده روح و روان مسلمانان جهان را شاداب مي كند.

زمان ارسال: 6 خرداد، 1390 ادامه...
دانلود کتاب به یاد آن که مذهب حق یادگار اوست
دانلود کتاب به یاد آن که مذهب حق یادگار اوست

عنوان : کتاب به یاد آن که مذهب حق یادگار اوست
نویسنده : آیت الله وحید خراسانی
نوع : مذهبی
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 144
حجم : 1 مگابایت

درباره کتاب :
در این کتاب، مختصری از زندگانی و احوال حضرت امام جعفر صادق(ع) آورده شده است.
هدف از خلقت عالم، معرفت و عبادت خداوند متعال و غرض از بعثت انبیا از آدم تا به خاتم، تحقق آن است. رسول خدا(ص) برای تعلیم و تربیت بشریت به معرفت و عبادت، قرآن و کسی را که نزد او علم تمام قرآن است، به یادگار گذاشت.
هرچند حوادث روزگار نگذاشت مفسر معصوم قرآن، پرده از حقایق کتاب خدا بردارد ولی در فرصت کوتاهی که برای ششمین اختر فروزان آسمان هدایت پیش آمد، شاهراه مذهب حق را برای رهروان مقصد باز کرد و فطرت تشنه انسانیت را ره آب حیات عبادت و معرفت سیراب نمود.
در این کتاب، مطالب زیادی درباره امام جعفر صادق(ع) گردآمده است:
- کنیه و القاب آن حضرت(ع)
- فضائل و مناقب آن حضرت(ع) همراه با سخن بزرگان سنی و شیعه و احادیث اهل بیت(ع)
- معیار معرفت امام معصوم(ع)
- نمونه هایی از معجزات آن حضرت(ع)
- مکارم آن حضرت(ع)
- نمونه ای از کلمات آن حضرت(ع) در معرفت و توحید خداوند
- نمونه ای از کلمات آن حضرت(ع) در نبوت
- نمونه ای از کلمات آن حضرت(ع) در عدل
- نمونه ای از کلمات آن حضرت(ع) درامامت
- نمونه ای از کلمات آن حضرت(ع) در مکارم اخلاق و اصول دوازده گانه آن مانند ورع، قناعت، صبر،‌شکر، حلم، حیا و سخا

و در پایان نیز سروده ای از حضرت آیت الله وحید خراسانی به چشم می خورد که چند بیت از آن را می خوانیم:
ششمین حجت و امام امم حامل عرش علم در عالم
در زمین هادی به حق ناطق اسمه عند اهل السما الصادق
صادق و شمع جمع صدیقین جعفر و بحر علم و حق و یقین
یکه تاز مدارج عرفان ترجمان حقایق قرآن
گر گشاید لب آن علیم حکیم گوش جان بسپرد مسیح و کلیم

زمان ارسال: 7 اردیبهشت، 1390 ادامه...
دانلود کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد (ص)
دانلود کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد (ص)

عنوان : کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد (ص)
نویسنده : سلیم ابن قیس
نوع : مذهبی188
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 188
حجم : 5.67 مگابایت

درباره کتاب :
زندگینامه سلیم بن قیس هلالی کوفی:
مولّف از خواصّ اصحاب امام علی علیه السّلام و امام حسن و حسین علیهما السّلام و امام زین العابدین علیه السّلام بوده است. او دو سال قبل از هجرت به دنیا آمده بود و در هنگام رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دوازده سال داشته است. او در پیشگاه معصومین علیهم السّلام مورد وثوق بوده و از علوم سرشار آنها بهره مند شده و از قدمای علمای پیرو اهل بیت و بزرگان اصحاب ائمه علیهم السّلام محسوب می شود و نزد آنان محبوبیّت خاصی داشته است و از ائمه علیهم السلام روایات زیادی نقل کرده است. او در همة اتفاقات و حوادث در کنار حضرت علی علیه السّلام بوده و عضو گروه شرطة الخمیس بوده، و در زمان حجاج یوسف در سال 76 هجری قمری درگذشت.
شهرت سلیم به خاطر این کتاب که با نام های، اصل سلیم، کتاب سلیم و ترجمة آن، اسرار آل محمد، ذکر شده می باشد.

معرفی اجمالی کتاب:

کتاب حاضر اولین کتاب شیعه در زمان امیر المؤمنین علیه السّلام بوده که امام صادق علیه السّلام درباره آن می گوید: «هر کس از شیعیان و دوستان ما کتاب سلیم بن قیس را نداشته باشد، چیزی از مسائل ولایت ما نزد او نیست و از اسباب ما آگاهی ندارد. این کتاب الفبای شیعه و سرّی از اسرار آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم است.
امام سجّاد علیه السّلام نیز می فرماید: سلیم راست گفته است، خدا او را رحمت کند همة این احادیث از ماست و از آنها خبر داریم. و چندین حدیث دیگر که همگی در تأیید وثاقت کتاب و سلیم بن قیس وارد شده است. سلیم این کتاب را در طول شصت سال از عمرش به رشته تحریر در آورده است.
موضوع کتاب دربارة فضائل اهل بیت از زبان پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و حوادث بعد از آن حضرت به نقل از شاهدان عینی مثل ماجرای سقیفه از زبان سلمان فارسی و افتخارات و امتیازات علی علیه السّلام و حوادث دوران خلافت آن حضرت و بسیاری از مباحث عقیدتی و تاریخی می باشد.

زمان ارسال: 7 اردیبهشت، 1390 ادامه...
دانلود کتاب آشتی با امام عصر (عج)
دانلود کتاب آشتی با امام عصر (عج)

عنوان : کتاب آشتی با امام عصر (عج)
نویسنده : دکتر علی هراتیان
نوع : مذهبی
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 114
حجم : 701 کیلوبایت

درباره کتاب :
در قسمتی از مقدمه کتاب چنین آمده است: « ولایت امام زمان(عج) اقیانوس بی کرانی است که هر کس نسبت به معرفت و محبت خود، می تواند در آن به پیش رود و غور کند تا جایی که به مقام «منا اهل البیت» برسد.
از آنجا که تبیین غربت امام عصر(عج) در دوران سیاه غیبت، برای شیعیان و مومنان راستین مفید و محرک است با استمداد از روح مقدس مادر بزرگوار آن جناب، «حضرت نرجس(ع)» نوشتاری چند در غربت امام عصر(عج) به اختصار قلمی گردید.»
در فصل اول کتاب که «دوازه قرن غربت» نام گرفته است، مقدمه ای کوتاه در باب غربت امام عصر علیه السلام نگاشته شده است:

«آقای من!
مولای غریب و تنهای من
مضطر فاطمه علیها السلام!
اسیر آل محمد علیهم السلام!
پدر مهربان اهل عالم!

می خواهم غربتت را حکایت کنم؛ غربتی که دوازده قرن است ریشه دوانیده، غربتی که اشک آسمان و زمین را جاری ساخته؛ غربتی که حتی برای برخی محبانت غرب و ناشناخته است؛ غربتی که اجداد طاهرینت پیش از تولد تو بر آن گریسته اند ... »
نویسنده با استناد به آیات و روایات و فقرات ادعیه و زیارات امام عصر علیه السلام، 1170 سال دوران غیبت را دوران غیبت، دوران اضطرار، دوران مظلومیت و صبر و انتظار امام می شمارد و در بحث نسبتا مبسوطی با عنوان «اتهامی نابخشودنی؛ جلوه ای دیگر از غربت امام» ذهنیت عمومی راجع به شمشیر امام و ترس موهوم مردم از شمشیر امام عصر علیه السلام را نقد می کند و با اشاره به برکات دوران طلایی ظهور، آن را ناشی از نا آگاهی مردم و تبلیغات منفی دوست و دشمن بر می شمرد .
فصل دوم کتاب «محرومیت خود ساخته» نام دارد که محرومیت مردم از حضور در محضر امام عصر علیه السلام را محرومیتی خودساخته می نامد و با استناد به حوادث پس از ارتحال پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و رفتار مردم با امامان پیشین می گوید:
«... آری، آن چه نمی بایست اتفاق می افتاد، واقع شد و بشریت از برترین نعمت الاهی با دست خود محروم گشت و این محرومیت خودساخته، هم چنان تا کنون ادامه یافته است ... »
فصل سوم با عنوان «ره نمودهای نجات بخش» رهنمودهای امام عصر علیه السلام به شیعیان برای درک ایام وصال آن حضرت را در سه مقطع مورد بحث قرار داده است:

1. روزگار غیبت صغری
2. زمان صدورنامه خطاب به شیخ مفید
3. از هنگام صدور نامه تاکنون

و بالاخره در فصل چهارم با عنوان «چه باید کرد» نویسنده با پیش کشیدن موضوعات مختلف و ارائه راه کارهای عملی راه های ارتباط با حضرت ولی عصر و لزوم آن بر می شمرد و با تأکید بر نقش بی بدیل دعا در زودتر فرارسیدن زمان ظهور به آثار و برکات «دعا برای تعجیل فرج» می پردازد و همگان را به دعای برای فرج امام عصر علیه السلام تشویق می کند. مطالعه این کتاب چه برای کسانی که با مباحث مهدوی آشنایی دارند و چه کسانی که اولین بار در معرض چنین پیام هایی قرار می گیرند خالی از فایده نخواهد بود.

زمان ارسال: 7 اردیبهشت، 1390 ادامه...
دانلود کتاب عاشورا سرمشق زندگی
دانلود کتاب عاشورا سرمشق زندگی

نام کتاب: عاشورا سرمشق زندگی
نویسنده: آیه الله سید محمد حسینی شیرازی قدس سره
نوع : مذهبی
تعداد صفحات: 68
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی
حجم : 4.14 مگابایت
درباره کتاب :
کتاب پیش رو نوشته ی مردی است که بیش از نیم قرن در خدمت جامعه بشری قلم فرسایی نموده و تاکنون بیش از هزار و صد کتاب در زمینه های مختلف فقهی، اصولی، اجتماعی و ... به رشته تحریر در آورده است. کتاب آماده شده همانطور که از نامش پیداست مربوط به عاشورا و تاثیر آن بر زندگی انسانها است که از کتاب رساله العاشورا از این مولف گرفته شده است و از عربی به فارسی ترجمه شده است. هم اکنون نسخه الکترونیکی این کتاب ارزشمند آماده دریافت می باشد.

زمان ارسال: 7 اردیبهشت، 1390 ادامه...
دانلود کتاب تاریخچه فراماسونری در ژاپن
دانلود کتاب تاریخچه فراماسونری در ژاپن

نام کتاب: تاریخچه فراماسونری در ژاپن
نویسنده: وعده صادق
نوع : مذهبی
تعداد صفحات:26
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی
حجم : 1.71 مگابایت
درباره کتاب :
متاسفانه فراماسونری در ژاپن هم پا با سایر نقاط جهان رشد سریعی داشته است. در این مقاله که برایتان آماده شده به بررسی کشور ژاپن و میزان نفوذ فراماسونری در آن پرداخته می شود که متن روبه رو در مقدمه کتاب آمده است: رشد سریع فراماسونری در ژاپن به دلایل زیادی شدت گرفت و در آن کشور فراماسونهای گمنام ولی بسیار متعصب بر سر کار آمدند. این تعصب به علت فرهنگ خاص مردم ژاپن ایجاد شده است. متاسفانه فراماسونری جهانی هم از این خصلت مردم ژاپن آگاهی پیدا کرده و بر اساس سیاست بهرکشی و استعمار همیشگی خود از مردم ژاپن بیشترین بهره برداری را کرده است و در طول تاریخ این کشور جنایات زیادی بر علیه مردم ژاپن انجام داده است.

زمان ارسال: 7 اردیبهشت، 1390 ادامه...
دانلود کتاب علی و پیامبران
دانلود کتاب علی و پیامبران

عنوان : کتاب علی و پیامبران
نویسنده : سید محمود سیالکوتی
ناشر: مرکز چاپ و نشر بنیاد بعثت
نوع : مذهبی
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 33
حجم : 10.32 مگابایت

زمان ارسال: 8 فروردین، 1390 ادامه...
دانلود کتاب باغ حکمت
دانلود کتاب باغ حکمت

عنوان : کتاب باغ حکمت
نویسنده : محمد علی مصاحبی نائینی
نوع : اشعار مذهبی
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 22
حجم : 1.75 مگابایت

درباره کتاب :
در مدح و منقبت چهارده معصوم (ع) و شامل غزلیات و قصاید و پندیات اجتماعی

زمان ارسال: 8 فروردین، 1390 ادامه...
دانلود کتاب اهل سنت واقعی جلد اول
دانلود کتاب اهل سنت واقعی جلد اول

عنوان : کتاب اهل سنت واقعی جلد اول
نویسنده : دکتر سید محمد تیجانی سماوی
نوع : مذهبی
زبان : فارسی
نوع فایل : djvu
تعداد صفحات : 268
حجم : 2.37 مگابایت

درباره کتاب :
دکتر تیجانی سنی بود که شیعه شد که با نگارش چند کتاب دو ملیون سنی را شیعه کرد و دین شیعه را از کتب اهل سنت اثبات کرد.

نگاهی به سرگذشت دکتر سید محمد تیجانی سماوی

دکتر سید محمد تیجانی سماوی تونسی در شهر قوضه از کشور تونس در سال 1315 ﻫ..ش چشم به جهان گشود.
وی در خانواده‌ای سرشناس و مذهبی رشد کرده به معارف دینی اهتمام ورزید و از آنجایی‌که از ذوق و استعداد سرشاری برخوردار بود سرانجام به رتبۀمهندسی نایل شد. در سنین جوانی امام جماعت شهر بود و در همان سنین جوانی به حجّ خانۀخدا مشرف گردید. به آیین وهّابیّت علاقه‌مند شد و در کلاس درس و بحث خویش از آن تبلیغ نمود. طی مسافرت‌های زیادی که به کشورهای اسلامی داشت، با شخصی به نام منعم که استاد دانشگاه عراقی بود، آشنا گردید و این مقدمه‌ای شد تا سرانجام به صراط مستقیم هدایت شود. در جریان این سفرها به شهرهای عراق، عربستان و ... با مذهب جعفری آشنا شده و از آیین وهّابیّت بیزار شد. ملاقات‌های مؤثر او با مراجع بزرگ شیعه همچون آیت‌الله خویی و سید محمدباقر صدر نقطۀعطفی در استبصار وی به شمار می‌رود. سرانجام به کشور خویش بازگشت و با پژوهش و مناظره و نهایت تحقیق، شیعۀدوازده امامی شده و مبلّغ توانایی گردید و البته در این مسیر با مسایل و مشکلات سختی هم رو‌به‌رو شد.

زمان ارسال: 8 فروردین، 1390 ادامه...

 < 1 2 3 4 5 6 > 


Reverse Aging in Malaysia

If you wish to bring back the healthy and refreshing years of your life, Life Care Diagnostic Medical Centre recommends the age-reverse procedure practiced in one of world’s most advanced clinic.