یکی کم، یکی زیاد!

موضوع: مقالات

زمان ارسال: 30 تیر، 1390 منبع: Kinga.ir ادامه (محتوای اصلی)
یکی کم، یکی زیاد!

تا جایی كه می‌دانیم گوگل همیشه به امكانات و سرویس‌هایی كه در اختیار كاربران قرار می‌دهد، یك چیز اضافه كرده است، اما بتازگی مشاهده می‌كنیم كه برخی چیزها را هم كم می‌كند. یكی از این كم شدن‌ها اعمال محدودیت در تعداد كلمات هنگام استفاده از سرویس موتور جستجوست! این مطلب بیانگر ترفند خاصی نیست و بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی دارد. اگر به گفته ما هم شك دارید، كافی است یك جمله طولانی را در گوگل جستجو كنید تا پیغام زیر به شما نمایش داده شود:

(and any subsequent words) was ignored because we limit queries to32 words

در این پیغام گفته شده محدودیت جستجو 30 كلمه است و كلماتی كه پس از سی و دومین كلمه قرار بگیرند، به طور خودكار حذف می‌شوند.

اگر با این اطلاع‌‌رسانی ما فكر می‌كنید گوگل دست از ارائه سرویس‌های جدید برداشته است، باید بگوییم اصلا این طور نیست! چرا كه این كار نیز برای سرعت بخشیدن به عملیات جستجو اعمال شده است. البته قبل از اعمال این محدودیت نیز كمتر كاربری یافت می‌شد كه بیش از 32 كلمه را در كادر جستجوی گوگل وارد كند! اما امكان جدیدی كه گوگل به سرویس جستجوی تصاویر خود اضافه كرده است، جستجوی تصاویر مشابه با یك تصویر است. به كمك این قابلیت می‌توانید تصویر موردنظرتان را از یك لینك دیگر یا از روی‌ هارددیسك رایانه خود به گوگل معرفی كنید و تصاویر مشابه با آن را تحویل بگیرید. این سرویس پیش از این توسط سایت http:‌/‌‌/‌www.tineye.com در اختیار كاربران قرار می‌گرفت ؛ اما گوگل در زمان كوتاه تر و با دقت بیشتری این سرویس را به كاربران خود ارائه می‌كند. برای استفاده از این سرویس نیز ‌باید به روش زیر عمل كنید:

1‌‌ـ‌ ابتدا به بخش تصاویر گوگل وارد شوید. (http:‌/‌‌/‌images.google.com)

2‌‌ـ‌ روی آیكون دوربین در كادر جستجو كلیك كنید. (اگر آیكون فوق را مشاهده نمی‌كنید مرورگر خود را به روز كنید.)

3‌‌ـ‌ با كلیك روی آیكون فوق، 2 انتخاب در اختیار شما قرار می‌گیرد.

انتخاب اول: با انتخاب گزینه Paste image URL، می‌توانید لینك تصویر موردنظرتان را در اختیار گوگل قرار دهید و تصاویر مشابه به آن را جستجو كنید.

انتخاب دوم: با كلیك روی گزینه Upload an image، فرم آپلود تصویر از روی‌ هارددیسك در اختیار شما قرار خواهد گرفت كه با كلیك روی گزینه Browse قادر خواهید بود تصویر موردنظرتان را در گوگل آپلود، سپس تصاوير مشابه آن را جستجو كنيد.


Reverse Aging in Malaysia

If you wish to bring back the healthy and refreshing years of your life, Life Care Diagnostic Medical Centre recommends the age-reverse procedure practiced in one of world’s most advanced clinic.