دفتر تلفن‌های همه‌کاره با Photo Contacts Pro v6.0

موضوع: موبایل

زمان ارسال: 15 اسفند، 1389 منبع: AsanDownload.com ادامه (محتوای اصلی)
دفتر تلفن‌های همه‌کاره با Photo Contacts Pro v6.0


اصلي‌ترين و ابتدايي‌ترين كار هر گوشي موبايل، تماس تلفني است و يكي از ضروريات تماس‌هاي تلفني، داشتن يك دفتر تلفن جامع، مرتب و كارآمد است.كمتر جايي پيدا مي‌شود كه تلفن باشد، اما دفتر تلفني وجود نداشته باشد. از همين رو در گوشي‌هاي موبايل نيز اين گزينه از روز اول طراحي و پياده‌سازي شده بود، اما دفتر تلفن‌هاي ساده و ابتدايي اين گوشي‌ها باعث شد كه نويسندگان برنامه‌هاي موبايل، در صدد نوشتن و توليد برنامه‌ها و نرم‌افزارهايي براي آن باشند كه بتواند نيازهاي بيشتري را از مخاطب برطرف كند. به طور مثال به موضوعات بيشتري از اطلاعات شخص مورد نظر بپردازند يا از عكس‌ها يا حتي صداهاي فرد مورد نظر در آن استفاده شود تا هم در موقع تماس، سريع‌تر در دسترس قرار گيرند و هم در مواقع ضروري اطلاعات بيشتري از اين افراد در دسترس باشد.
يكي از اين نرم‌افزارها Photo Contacts Pro نام دارد كه براي گوشي‌هاي ويندوز موبايل تهيه و طراحي شده است. اين برنامه امكانات فراواني را در اختيار شما قرار مي‌دهد.
اين برنامه نزديك به 7 مگابايت ظرفيت دارد كه بايد روي حافظه داخلي نصب شود وگرنه برنامه از ادامه كار باز خواهد ماند كه اين يكي از مشكلات نرم‌افزار مربوط است، چون برخي از گوشي‌هاي موبايل از حافظه‌هاي داخلي با ظرفيت محدود بهره مي‌برند و اختصاص چند مگابايت از اين حافظه به يك برنامه، ممكن است باعث پرشدن ظرفيت حافظه مربوط شود.
پس از نصب برنامه از شما مي‌خواهد كه يك استايل و پوسته براي برنامه انتخاب كنيد. پوسته‌هاي موجود بيش از 20 نمونه است كه مي‌توانيد بر حسب سليقه و دلخواه يكي را انتخاب كنيد و به محيط اصلي برنامه وارد شود. همچنين در ابتداي كار مي‌توانيد زبان محيط برنامه را انتخاب كنيد كه شامل چند زبان متنوع و كاربري است.
پس از انجام اين مراحل، تازه به قسمت اصلي و محيط برنامه وارد مي‌شويد. 3 بخش اصلي در اين محيط وجود دارد كه محيط بزرگ‌تر و خالي مربوط به شماره تلفن‌هاي وارد شده، محيط سمت راست مربوط به شماره‌گير داخلي و گزينه‌هاي گشتن بين شماره‌ها و مخاطب‌هاي وارد شده و محيط پايين مربوط به تنظيمات و گزينه‌هاي ورود اطلاعات در آن است.
براي شروع، نخست به قسمت تنظيمات مي‌رويم. ابتدا بايد يك اسم به دفترچه تلفن خود اضافه كنيد. براي اين كار مي‌توانيد از گزينه contact بخش New Edit، آيتم New يا جديد را براي اين كار انتخاب كنيد. حال در اين قسمت مي‌توانيد اطلاعات جامعي را از شخص مخاطب وارد كنيد. اين اطلاعات مي‌تواند شامل نام، نام خانوادگي، عكس شخصي، شغل، شماره‌هاي محل كار و منزل، شناسه‌هاي كاربري در محيط‌هاي مختلف و... باشد. البته ذكر اين نكته ضروري است كه نيازي به وارد كردن همه اين اطلاعات نيست و اينها صرفا وسيله‌اي هستند كه در مواقع ضروري بتوان از آنها استفاده كرد.
پس از وارد كردن اطلاعات مربوط، OK را بزنيد تا اسم شخص به صورت يك عكس در برنامه ظاهر شود. از اين پس شما مي‌توانيد تنها با ديدن اين عكس به شماره‌گيري پرداخته و از جستجو بين نام‌ها كه بعضي ممكن است تكراري هم باشد، معاف شويد. حال اگر احتياجي به ويرايش اطلاعات آن شخص داشتيد، مي‌توانيد در همان قسمت به جاي استفاده از گزينه New از گزينه Edit استفاده كرده و اطلاعات مربوط را ويرايش كنيد.
همچنين مي‌توانيد براي هر شخص بر اساس دلخواه، آهنگ متفاوتي را انتخاب كنيد. اين كار را هم مي‌توانيد از طريق قسمت Ringtoonها انجام دهيد، به صورتي كه هر گاه شخص مخاطب با شما تماس گرفت، اول عكس او براي شما به صورت بزرگ نمايش داده خواهد شد تا سريع‌تر قابل شناسايي باشد و ديگر، پيش از اين كه به ديدن صفحه نمايش گوشي خود بپردازيد از فاصله دور هم، بتوانيد با شنيدن صداي زنگ مربوط، شخص مورد نظر را شناسايي كنيد.
همچنين اين برنامه از گزينه Call Filter نيز بهره مي‌برد. فيلتركننده تماس‌هاي تلفني به شما كمك مي‌كند كه بتوانيد كساني را كه دوست نداريد تلفن‌شان را جواب بدهيد، در فهرست سياه گوشي خود قرار دهيد تا پس از هر بار تماس آنها، گوشي به طور خودكار آنها را شناسايي كرده و رد تماس كند. اين امكان در برخي از برنامه‌هاي موبايل به طور مجزا تهيه شده، اما در اين برنامه به صورت يك بخش در كنار ديگر امكانات نرم‌افزار وجود دارد كه اين خود حكايت از كارا بودن آن دارد.
در قسمت پايين برنامه، 3 بخش مختلف وجود دارد كه محيط و استايل نمايش اسم مخاطب‌ها در اين برنامه است و مي‌توانيد بر اساس دلخواه آن را به يكي از اين 3 حالت در بياوريد: اولي عكس مخاطب با توضيحات و مشخصات كامل، دومي ‌با مشخصات مختصر و سومي‌عكس بدون مشخصات.
در صورتي كه اسامي‌ افراد زيادي در برنامه وارد شده باشد مي‌توانيد آنها را بر اساس گزينه‌هاي مختلفي همچون حروف الفبا، شماره‌هاي تلفن يا عكس‌هاي آنها دسته‌بندي كنيد تا راحت‌تر يافت شوند.
از ديگر امكانات اين برنامه مي‌توان به دسته‌بندي‌هاي مختلف در آن اشاره كرد. كار اين دسته‌بندي‌ها به اين صورت است كه شما يك گروه ايجاد كرده و افراد مختلفي را در آن اضافه مي‌كنيد. حال با استفاده از گزينه‌هاي موجود در برنامه و گروه مي‌توانيد بدون انجام تك‌تك آنها براي هر فرد، به طور كلي براي همه نفرات، آن را انجام دهيد. به طور مثال شايد بخواهيد يك پيغام را براي همه و يك‌باره ارسال كنيد. كافي است در قسمت گروه‌ها براي آن، يك پيامك نوشته و براي گروه به طور كلي ارسال كنيد كه تمام اين گزينه‌ها براي راحت‌تر شدن كار مخاطب طراحي شده است.

مطالب مرتبط:

Reverse Aging in Malaysia

If you wish to bring back the healthy and refreshing years of your life, Life Care Diagnostic Medical Centre recommends the age-reverse procedure practiced in one of world’s most advanced clinic.