مراسم شب هفتم محرم 89 - امامزاده علی اکبر چیذر - حاج محمود کریمی

موضوع: نرم افزار

زمان ارسال: 23 آذر، 1389 منبع: AsanDownload.com ادامه (محتوای اصلی)
مراسم شب هفتم محرم 89 - امامزاده علی اکبر چیذر - حاج محمود کریمی


چشم برهم گذاشتیم شب هفتم ماه محرم فرا رسید. به همین زودی شب 6 ماهه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هم رسید تا همه برای کودکی گریه کنند که تنها 6 ماه داشت و در دشت کربلا به شهادت رسید. حضرت علی اصغر کوچکترین شهید کربلاست که ظهر عاشورا با تیر سه شعبه حرمله ملعون به شهادت رسید و زمانی که امام حسین مشتی از خون فرزند 6 ماهه اش را به آسمان پرتاب کرد حتی قطره ای از آن هم به زمین برنگشت و فرشتگان خون حضرت علی اصغر را هم به ملکوت بردند. دستان کوچک حضرت علی اصغر (ع) هرچند بسیار کوچک و کودکانه است اما کارهای بزرگی انجام می دهد ؛ پس هریک از ما که مشکلاتی داریم کافی است به 6 ماهه امام حسین (ع) متوسل شود تا به یاری خداوند به خواسته اش برسد.

خدا می فرماید ما هم این کودک را از همه بیشتر دوست داریم.
روزی مقداد پیش سلمان فارسی آمد و گفت من فکر می کنم که ایمان کامل نیست و مشکل دارد چرا که در میان پنج تن من این کودک ( حسین (ع) ) را از همه بیشتر دوست دارم. سلمان گفت : من هم این طور هستم پس دین من هم مشکل دارد ؛ پس برویم پیش رسول خدا تا ببینیم پیامبر (ص) چه جوابی دارد. زمانی که پیش رسول خدا رسیدند و این موضوع را مطرح کردند ؛ حضرت لبخندی زد و فرمود این مشکل نیست چرا که ما هم خودمان این فرزند را از همه بیشتر دوست داریم. همان لحظه جبرئیل امین نازل شد و سلام کرد و گفت ای رسول خدا ، حضرت حق سلام رساند و گفت ما هم خودمان حسین (ع) را از همه بیشتر دوست داریم.
نام حسین (ع) آنقدر جانسوز است که اولین فردی که برای حسین گریه کرد حضرت آدم بود ؛ وقتی حضرت آدم از درگاه خداوند به دنیا فعلی قدم گذاشت سال های گریه و توبه کرد تا زمانی که جبرئیل به آدم نازل شد و گفت به این پنج نفر ( پنج تن ) خدا را قسم بده تا تو را ببخشد. زمانی که حضرت آدم پیامبر (ص) ، علی (ع) ، فاطمه (س) ، حسن (ع) و حسین(ع) را واسطه قرار داد خداوند او را بخشید اما وقتی نام اباعبدالله الحسین (ع) را به قدیم الاحسان به حق الحسین آورد خودش هم ناخودآگاه به گریه افتاد و مدت طولانی گریه کرد.

مطالب مرتبط:

Reverse Aging in Malaysia

If you wish to bring back the healthy and refreshing years of your life, Life Care Diagnostic Medical Centre recommends the age-reverse procedure practiced in one of world’s most advanced clinic.